Valmistelujohtajat

Valmistelujohtaja, hallinto
Jarno Moisala, jarno.moisala@luvn.fi

Valmistelujohtajat, henkilöstö
Kimmo Sarekoski, kimmo.sarekoski@luvn.fi
Ulla Palmroos, ulla.palmroos@luvn.fi

Valmistelujohtaja, ICT ja digi
Tommi Kuukka, tommi.kuukka@luvn.fi

Valmistelujohtaja, talous
Ville Rajahalme, ville.rajahalme@luvn.fi

Valmistelujohtaja, tukipalvelut
Pasi Ojaniemi, pasi.ojaniemi@luvn.fi

Valmistelujohtaja, viestintä ja osallisuus
Eliisa Anttila, eliisa.anttila@luvn.fi

Valmistelujohtaja, pelastustoimi ja ensihoito
Kimmo Markkanen, kimmo.markkanen@luvn.fi

Valmistelujohtaja, lasten, nuorten ja perheiden palvelut
Mari Ahlström, mari.ahlstrom@luvn.fi (alkaen 24.8.2022 lasten, nuorten ja perheiden palvelualuejohtaja)

Valmistelujohtaja, aikuisten palvelut
Markus Paananen, markus.paananen@luvn.fi (alkaen 8.8.2022 yhteisten sosiaali- ja terveyspalvelujen palvelualuejohtaja)

Valmistelujohtaja, ikääntyneiden palvelut
Jorma Haapanen, jorma.haapanen@luvn.fi

Valmistelujohtaja, yhteiset palvelut ja integraatiot
Jaana Koskela, jaana.koskela@luvn.fi